KÍNA
A sárkányok és titkok országa
Amikor Magyarország még nem is létezett,amikor őseinknek még fogalmuk sem volt az írás-olvasás tudományáról, ebben a távoli országban már akkor is éltek bölcsek,akiknek rengeteget köszönhet a tudomány.
Akár hiszitek, akár nem, ezt a lapot (witch magazin)a kínaiaknak köszönhetően tartjátok a kezetekben. Nem kínában szerkesztik ugyan, viszont mégiscsak ott találték fel a papírt. Az eltévedt utazók ma is a kínai bölcsek által szerkesztett iránytű segítségével próbálják megtalálni az utat. Petárdát pedig már a X. századi Kínában is használtak.Selymet is Kínában készítettek először.
A kínaiak vidám, beszédes, társaskedvelő emberek. Meghajlással köszöntik egymást. Nem kell felháborodni, ha azt látjuk, hogy egy étteremben valaki hegyeset sercint-ezzel mindössze azt fejezi ki, hogy ízlett neki az étel.
A teaivás hosszú, bonyolult szertartás,ahol minden gesztusnak megvan a maga jelentőssége. Hasonló a helyzet a többi távol-keleti országban is. Burmában a friss tealeveleket salátaként fogyasztják, Tibetben levest főznek belőle.
Kínai nagy fal -Az egyetlen építmény a földön,ami az űrből is látszik. Hossza 10.000 kilométer.
Tiltott város -Itt élt az utolsó kínai császár.
Shaolin kolostorok -A kung-fu bölcsői
Agyag hadsereg -Közel 6000 életnagyságú agyagkatonából áll.
Szívesen eregetnek például sárkányt. Ez a sárkányünnep keretében történeik. Mindenki maga készítette, csodálatos szépségű sárkánnyal indul a versenyen. Az elmúlt éb egyébként a sárkány éve volt,úgyhogy a különböző utcai felvonulások leggyakoribb figurája a szelíd sárkány volt. |